Siirry sivusisältöön

7359, YLLÄSKUMPU 1

Ylläsjärvi, KolariLappiYlläs

  • 4 + 4 henkilöä, 75 m², 2 makuuhuonetta
  • Lemmikit kielletty
  • Tupakointi kielletty

Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.5. Perustuu 20 arvioon.



Lomakohteen tiedot

Kolarista 40 km koilliseen, Ylläsjärvi n. 2km, uimaranta n. 3,5 km. Hirsirakenteinen rivitalohuoneisto 2011. Huoneistoala 75 m², josta parvella 10 m². Tupakeittiö, 2 makuuhuonetta, joissa toisessa parivuode ja toisessa kaksi erillistä vuodetta, parvi, jossa 4 erillistä vuodetta, sauna (sähkölämmitteinen), pesuhuone, 2 x erillinen wc ja toinen tv parvella. Muuta: Vedenkeitin

Varustelu

  • Loppusiivous sisältyy hintaan
  • Sähkövalaistus
  • Sähkölämmitys
  • Varaava takka
  • Vesijohto
  • 2 suihkua
  • Sähkösauna
  • WC
  • WC yhteensä: 2 kpl
  • Sähköliesi
  • Jääkaappi ja pakastin
  • Mikroaaltouuni
  • Astianpesukone
  • Pyykinpesukone
  • Kuivauskaappi
  • TV
  • Cd-soitin
  • DVD
  • Suksien huoltotila

Etäisyydet

  • Hiihtokeskukseen 2 km
  • SkiBussille 600 m
  • Latujen pituus 330 km
  • Linja-autolle 600 m
  • Kauppaan 2 km
  • Kylpylään 2 km
  • Hiihtohissille 2 km
  • Hiihtoladulle 200 m
  • Uimarannalle 3.5 km
  • Helsinkiin 960 km
  • Ravintolaan 1.5 km

Lisätiedot

Tammikuussa 2011 valmistunut rivitalohuoneisto neljän huoneiston taloyhtiöstä Ylläsjärven kylässä, Ylisen Palovaaran alueella (Koksitie 2). Huoneiston sijainti on rauhallisella mökki alueella valaistun ladun vieressä. Taloyhtiön yhteinen suksienhoitotila. Huoneistoon ei saa viedä lemmikkejä.

Helmikuun puolivälistä huhtikuun puoliväliin viikoilla 8-16 saapuminen kohteeseen aikaisintaan kello 18.00 ja luovutus lähtöpäivänä viimeistään kello 10.00. Huomioithan nämä aikataulut suunnitellessasi omaa matka-aikatauluasi (sesonkina aikaisempi sisäänkirjautuminen tai lähtöpäivän myöhäisempi lähtöaika ei ole mahdollinen). Mikäli haluaisit majoittua esim. julkisen liikenteen aikataulujen vuoksi jo aamupäivällä tai lähteä vasta lähtöpäivän iltana, voit tiedustella asiakaspalvelusta mahdollisuutta varata käyttöösi myös edeltävä/seuraava vuorokausi.

Hinnat

Viikkohinta 694 - 1577

Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.

Hintaan sisältyy

  • Loppusiivous

Lomaasi helpottavat lisäpalvelut (eivät sisälly hintaan)

  • Lakanat ja pyyhkeet 31.2 € / kpl

Asiakasarviot

Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.5 (perustuu 20 arvioon)

100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.

Asiakaskommentteja: 16

  • Janne P, Maaliskuu 2025

  • Keijo L, Joulukuu 2024

    Loma-asunnon sijainti oli hyvä, rauhallinen, mutta lähellä latuja ja rinteitä. Kauniisti sisustettu jouluisilla koristeilla, todella hyvin varusteltu ( astiat, hiustenkuivaaja, silitysrauta, pesukone,) Lattialämmitys piti asunnon todella lämpimänä.

  • Aki S, Elokuu 2024

    Erittäin siisti mökki ja hyvällä maulla sisustettu. Ehkä hiukan ahdas pesuhuone. Loistavalla ja rauhallisella paikalla, josta pääsi helposti pyöräilemään tai tarvittaessa hiihtämään. Hyvin varusteltu keittiö.

Mökin sijainti ja lähellä olevat mökit

Kartan saat näkyviin hyväksymällä valinnaiset evästeet:

Muuta evästeasetuksia
67°53741"N, 24°27976"E