Siirry sivusisältöön
Jousto 0 päivää
1 Henkilö

3877, KANNELPIRTTI 1

Klikkaa tästä lisämateriaaliin

LiperiPohjois-Karjala

  • 2 + 2 henkilöä, 42.5 m², 1 makuuhuonetta
  • Lemmikit sallittu
  • Tupakointi kielletty

Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.9. Perustuu 59 arvioon.



Lomakohteen tiedot

Joensuusta 28 km lounaaseen, Pihassa uimakelpoinen tekolampi (koko 15m x 25m, syvyys 0-2 m). Talvella avantouintimahdollisuus. Yleinen uimaranta (Pyhäselkä) 1,5 km, oma vene. Hirsimökki 2008, tupakeittiö levitettävä vuodesohva 1-2:lle (leveys 140 cm), makuuhuone 2 vuodetta, sauna, pesuhuoneessa suihkukaappi ja wc, kuisti. Mökissä on keskuspölynimuri.

Varustelu

  • Sähkövalaistus
  • Sähkölämmitys
  • Ilmalämpöpumppu
  • Varaava takka ja leivinuuni
  • Vesijohto kunnallisesta vesijohtoverkosta
  • Suihku
  • Puulämmitteinen sauna
  • WC pesuhuoneessa
  • Sähköliesi
  • Jääkaappi ja pakastin
  • Mikroaaltouuni
  • Astianpesukone
  • Pyykinpesukone
  • TV
  • Radio
  • Pinnasänky tai matkasänky ennakkotilauksesta veloituksetta
  • Syöttötuoli ennakkotilauksesta veloituksetta
  • Kiinteä ulkogrilli
  • Grillikota
  • Kylpypalju vuokrattavissa
  • Yksittäinen mökki
  • Soutuvene
  • Perämoottori vuokrattavissa
  • Palovaroitin oleskelutilassa
  • Palovaroitin makuutiloissa
  • Varapoistumistie alakerrassa
  • Käsisammutin
  • Sammutuspeite
  • Ensiapulaukku/-kaappi
  • Häkävaroitin

Etäisyydet

  • Hiihtohissille 100 km
  • Latujen pituus 5 km
  • Vesistöön 1 km
  • Linja-autolle 9 km
  • Naapuriin 600 m
  • Ravintolaan 9 km
  • Kansallispuistoon 75 km
  • Hiihtoladulle 500 m
  • Moottorikelkkareitille 10 Km
  • Uimarannalle 1.5 km
  • Helsinkiin 431 km
  • Kauppaan 9 km
  • Kylpylään 20 km

Lisätiedot

Viihtyisä mökki vehmaassa peltomaisemassa laajalla nurmikkopiha. Hyvin hoidettu pihapiiri kukkaistutuksin. Mökissä iso lasikuisti. Uusi kaasugrilli ja pihakeinu hankittu keväällä 2021. HUOM. KYLPYPALJU ON VARATATTAVISSA VAIN AIKAVÄLILLÄ 1.5.-30.9. (talvikautena ei ole mahdollisuutta sen käyttöön). Palju vuokrattavissa, maksu per varaus (omistaja täyttää paljun valmiiksi, asiakas lämmittää itse) ja +50 e / kerta vedenvaihto jos tarvetta. Vuokrattavana perämoottori (2,5 hv), polkupyöriä ja mönkijä. Kotieläinpiha Karvisen Kissanpäivät 3 km, Pietinlahden villisikatarhalle 1 km. Siellä sopimuksen mukaan opastettuja tarhakierroksia (kesto puolestatunnista tuntiin) Paikallista villisikaa myytävänä sieltä sopimuksen mukaan. Tilalla myytävänä luomutuotteisia marjoja ja vihanneksia. HYVÄT HIIHTOMAHDOLLISUUDET! Kysy lisää omistajalta. Pärnävaara 15 km (valaistuja latuja 5-10 km, rullasuksirata), ratsastustila Böök 6 km, ravintola 13 km, Liperi 13 km, Joensuu 28 km, Koli 80 km. Matkaa Heinävedelle Vanamon luostariin 50 km. USEITA KANSALLISPUISTOJA AJOMATKAN PÄÄSSÄ: Kolovesi (melontaa, patikointia) et. n. 75 km, Ruunaankoski (koskenlaskua), Patvinsuo, et. n.100 km.

Hinnat

Viikkohinta 467 - 811€, Viikonloppu 240 - 556

Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.

Hintaan sisältyy

  • Loppusiivous

Lomaasi helpottavat lisäpalvelut (eivät sisälly hintaan)

  • Lakanat ja pyyhkeet 15.75 € / kpl
  • Valmiiksi lämmitetty kylpypalju 208.0 € / kpl
  • Lemmikkimaksu 52.0 € / kpl

Asiakasarviot

Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.9 (perustuu 59 arvioon)

98% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.

Asiakaskommentteja: 45

  • Jonna K, Maaliskuu 2025

    Saimme Kannelpirtti kakkosen käyttöömme kun siellä oli tilaa paremmin meidän porukalle. Mökki oli siisti, tarvittavat tavarat löytyi keittiöstä ruuanlaittoon. Omistajat todella ystävällisiä ja saunassa hyvät löylyt! Onnistunut miniloma siis !

  • Riitta A, Syyskuu 2024

    Siisti ja rauhallinen paikka. Sauna oli tosi hyvä ja saunapuut kuivia. Pihamaa tosi kaunis ja hyvin hoidettu. Ilmatkin suosi, oli kaikin puolin onnistunut syysloma.

  • Elina L, Kesäkuu 2024

    Kiva mökki ja sauna. Ulkona mukava makkaranpaisto paikka.

SaapuminenEi valittu
LähtöEi valittu
Valitse kalenterista saapumispäivä ja lähtöpäivä saadaksesi hinnan.
15
Vapaa, aloituspäivä
15
Vapaa, ei aloituspäivä
15
Varattu
15
Valinta

Mökin sijainti ja lähellä olevat mökit

Kartan saat näkyviin hyväksymällä valinnaiset evästeet:

Muuta evästeasetuksia
62°52584"N, 29°53157"E